restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń i duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie potrawy

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do makaronu. włoska restauracja w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film