kuchnia włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi goście degustują równie pyszne dania – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Kolacja koniecznie musi zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to we Włoszech standard. La grande Mamma Kraków Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, kalabryjskie lamezia oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film